W ostatním tygodniu lipca będzie obchodzony 19. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.

W naszej parafialnej wspólnocie, w niedzielę dnia 29 lipca podczas Mszy świętej o godzinie 9:30 za wstawiennictwem świętego Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych, będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Bezpośrednio po niej, ważnym punktem obchodów będzie błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie.

Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel. Ofiary na ten cel będzie można złożyć w czasie błogosławieństwa pojazdów.