FOTORELACJA: Roratni Bohaterzy

Każdego poranka na zakończenie roratniego spotkania losujemy wiele nagród dla uczestników, którzy odpowiedzieli na pytania i wykonali jakiś dobry uczynek. Jednak największym "wzięciem" cieszy się figura świętego Józefa, która wędruje od domu do domu. Szczęśliwiec zabiera ze sobą Strażnika Skarbów, ale ma do wykonania zadania: umieścić figurkę na honorowym miejsce w swoim domu, mieszkaniu czy pokoju, a wieczorem zaprosić do wspólnej modlitwy swoich najbliższych i odmówić Dziesiątkę Różańca w intencji naszej parafii oraz modlitwę do świętego Józefa w intencji swojej rodziny.

A poniżej publikujemy zdjęcia RORATNICH ZWYCIĘZCÓW:

więcej

Przedświąteczna spowiedź

Przedświąteczne porządki, kupowanie prezentów dla najbliższych, zgiełk promocji - to wszystko może stać się rozproszeniem, które przysłoni sens świąt Narodzenia Pańskiego. Tymczasem bożonarodzeniowa "eksplozja" życzliwości ma być przede wszystkim znakiem wiary w to, że to Bóg jest źródłem dobra, że dopiero obdarowani przez Boga wierzący mogą obdarowywać innych. A największe obdarowanie, najdonioślejsza "promocja" wydarza się właśnie w konfesjonale. Tam gdzie kapłan wypowiada słowa "i ja odpuszczam tobie grzechy", dokonuje się nowe narodzenie dzieci Bożych, bez którego Narodzenie Jezusa może pozostać gwiazdkową dekoracją.

Jednak aby przeżyć własne nowe narodzenie, raczej nie wystarczy szybki rachunek sumienia w kolejce do przedświątecznej spowiedzi na ostatnią chwilę, w przerwie między zakupami, z głową pełną przedświątecznych spraw. Potrzeba czasu i ciszy, aby dotrzeć do istoty tajemnicy Narodzenia Pańskiego: własnego nawrócenia i narodzenia się jako dziecko Boga.

Dlatego zachęcamy do spowiedzi JUŻ DZIŚ! Od III Niedzieli Adwentu rozpoczynamy dodatkowe dyżury w konfesjonale, których plan można zobaczyć TUTAJ.

więcej

Świąteczne zakupy zrobione + ZDJĘCIA!

II Niedziela Adwentu to czas naszego parafialnego jarmarku adwentowego. W tym roku był wyjątkowy, gdyż po raz pierwszy "wspuściliśmy" Parafian i Gości do naszej odnowionej salki katechetycznej, która u wielu wzbudziła zachwyt. Był czas na kawę i herbatę oraz rozmowy, a przede wszystkim na zakupy, z których dochód został przeznaczony na funkcjonowanie parafialnych grup dziecięco-młodzieżowych.

Dziękujemy wszystkim, którzy dokonali jakiegokolwiek zakupu i tym, którzy mieli czas i ochotę na kawę czy herbatę w doborowym towarzystwie!

A jako Duszapsterze dziękujemy organizatorom: przede wszystkim - "kierowniczce zamieszania" Mai, jej mężowi Mateuszowi, a także dziewczynom i Mariankom :)

więcej

Mikołajkowy spektakl w naszej szkole

Wójt Gminy Herby serdecznie zaprasza wszystkie dzieci na mikołajkowy spektakl, który odbędzie się w najbliższą sobotę (16 grudnia) o godzinie 11:00 w hali sportowej naszej szkoły.

Zapraszamy na ADWENTOWY JARMARK + ZDJĘCIA!

W II Niedzielę Adwentu (10 grudnia) po Mszach zapraszamy wszystkich do naszej odnowionej salki katechetycznej na kawę i herbatę, a przede wszystkim na parafialny jarmark adwentowy. To (tylko!) w czasie niego można zaopatrzyć się w opłatki, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, kartki świąteczne i słodkości, a także przeróżne rzeczy wykonane przez nasze dzieci. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na funkcjonowanie parafialnych grup dziecięco-młodzieżowych, dlatego zachęcamy do otwarcia i portfela i serca, które to co roku bardzo miło nas zaskakują i za to – z góry: dziękujemy!

więcej

Sobotnie roraty dla dorosłych

Podczas tegorocznego adwentu, w sobotnie poranki chcemy zaproponować "Roraty dla dorosłych". Zapraszamy więc o godzinie 7:00 - oczywiście z lampionem lub świeczką, bo będzie mrok - do naszego kościoła. Roratnim przewodnikiem będzie nam święty Józef, którego nazywamy "Strażnikiem Skarbów". Ta postać z iwlu powodów jest dziś aktualna i zasługuje na promocję, a jego wiara - której będziemy chcieli się szczególnie przyjrzeć - rzuca i nam potężne wyznanie...

Pomoc Kościołowi na Wschodzie

W drugą niedzielę Adwentu, w tym roku 10 grudnia, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski będzie obchodzony w Kościele w Polsce i w placówkach polonijnych XVIII Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jego celem jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Tego dnia szczególnie zachęcamy do modlitwy za Kościół na Wschodzie, ale także do szczodrej ofiarności, którą wyraźmy w datkach wrzucanych do puszek po Mszach przed kościołem.

Pierwsza nagrody rozdane

Roratnia frekwencja nie spada, pomimo tego, że ciągle spotykamy się o godzinie 7:00 rano. Dziś dokonaliśmy pierwszego losowania. Główną nagrodą każdego dnia jest "przechodnia" figurka świętego Józefa, która zobowiązuje do modlitwy za swoją rodzinę i naszą parafią, oraz zestaw słodyczy (w tym naszych niepowatrzalnych, roratnio-parafialnych m&m'sów). Kolejnymi są pamiątkowe książki, filmy i słodkości. Codziennie losujemy przynajmniej trzy nagrody, więc każdy z uczestników ma szansę coś wygrać - wystarczy tylko przygotować papierowe serce, domek lub coś co kojarzy się ze Strażnikiem Skarbów z poprawnymi roratnimi odpowiedziami i wykonanym dobrym uczynkiem.

Roraty rozpoczęte

Do Bożego Narodzenia poprowadzi w tym roku św. Józef z rodu Dawida. On – człowiek, któremu Bóg, jak to podkreślił Jan Paweł II w adhortacji „Redemptoris custos”, „powierzył straż nad swymi najcenniejszymi skarbami” – będzie przewodnikiem na adwentowej drodze.

Podczas Rorat ze świętym Józefem dzieci i młodzież oraz wszyscy ich uczestnicy poznają historię powiernika tajemnicy Boga, opiekuna i wychowawcy Jezusa, ojca zatroskanego o rodzinę i w końcu obrońcę Kościoła.

Dzisiaj, tj. 4 grudnia uczestniczy Rorat otrzymali planszę, na którą w kolejne dni będą przyklejać obrazki. Jutro dostaną pierwszy z piętnastu obrazków...

Adwentowe czuwanie

Ewangelia Pierwszej Niedzieli Adwentu jest wezwaniem do czuwania. W zasadzie nie jest nam ono obce, gdyż współczesny świat ustawił nas w stan ciągłego czuwania: na kolejnego eSMS czy maila, kolejną promocję czy superofertę, której nie możemy przegapić... Jednak Jezusowe wezwanie do czuwania jest zaproszeniem do "starania o wszystko" zarówno na płaszczyźnie materialnej, jak i duchowej. Musimy otworzyć się na rzeczywistość wieczną w naszym tu i teraz. Dlatego...

Czuwajmy! Poprzez:

  • udział w roratach
  • adwentowe postanowienia
  • sprzątanie - nie tyle mieszkań czy domów - ale własnych serc.

Nie prześpijmy, nie zmarnujmy tegorocznego Adwentu!