by być bliżej Boga

Można przyzwyczaić się do starego i zniszczonego umeblowania. Pamiętamy - to nie jest nasz, lecz Boży Dom - ale jest to etykieta naszej wiary, to wyraz przywiązania do Kościoła, to świadectwo naszego zatroskania o wspólne dobro Kościoła.

Mamy od 17 października dwa piękne nowe dębowe konfesjonały - tak bardzo dopasowane do całego wystroju  parafialnego kościoła.

Pierwsze dni listopadowe były czasem wyprowadzenia z kościoła tych starych - sprzed ponad 35 laty - tymczasowych ławek z sosnowej deski wypełnione malowaną płytą pilśniową. Można jeszcze tylko na zdjęciach zobaczyć, ile przez te kilka dziesiątek lat nazbierało się pod spodem brudu.

Spora grupa Panów z Kaliny i Olszyny zdemontowali konfesjonały, stare ławki i podesty. Pomocą są Panowie z naszego ZK, którzy codziennie swą pracą wspierają wszystko to, co dzieje się w naszym kościele i obejściu.  Wierna grupa Pań z tak serdecznym i szczerym zaangażowaniem i sercem doprowadziła do czystości posadzki, a Panowie z Firmy P. Damiana Świtały  ze Sternalic [ a z transportem ławek przyjechało ich pięciu ] - przez 10 godzin - z największą starannością montowali modrzewiowe podesty i przymocowali 24 wspaniałe dębowe ławki z modrzewiowymi siedliskami. Nie tylko chce się podziwiać piękno, kunszt i styl ławek, ale i wygodne siedzienie, wstwanie i klęczenie !!!

Dzięki Bogu za wszystkie wielkie rzeczy, które dla nas i na naszych oczach czyni. Dzięki wszystkim za współpracę i każdą cząstkę pozwalającą w najbliższym pół roku na sfinalizowanie zapłacenia rachunków.

nowy dębowy, rzeźbiony