Codzienna modlitwa różańcowa

„Chcę, abyście codziennie odmawiali Różaniec!”– takie wezwanie Matka Boża skierowała w języku polskim w 1877 roku w Gietrzwałdzie. I takie wołanie na przestrzeni wieków Maryja nieustannie ponawia.

Odpowiadając na nie, przypominamy, że w naszym parafialnym kościele, modlitwa różańcowa odmawiana jest pół godziny przed każdą Mszą święta w tygodniu, a w niedzielę oraz święta przed dwoma pierwszymi (o godzinie 7:30 i 9:30).

Matka Boża Królowa Różańcowa podaje nam najskuteczniejsze narzędzie do codziennej walki o przemianę naszych serc i rzeczywistości, w jakiej przyszło nam żyć i zdobywać świętość. Odmawiając Różaniec, można zadbać o życie wieczne, wzmocnić wiarę, miłość i jedność w rodzinie, nawrócić się, wyrwać ze szponów nałogu, można uratować dzieci nienarodzone przed aborcją, starszych - przed eutanazją… Maryja w Fatimie powiedziała: „Jeśli będziecie odmawiać Różaniec, wiele łask spłynie na świat, wiele dusz zostanie uratowanych, a na świecie zapanuje pokój (…), jeśli nie będziecie odmawiać Różańca, będzie głód, prześladowanie, wojny, wiele narodów zostanie unicestwionych”.