Moje serce przepełnia radość Boża. Z całego serca dziękuję Księdzu Biskupowi za zaufanie i mianowanie mnie nowym duszpasterzem w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Herbach.

,,Oto serce, które tak umiłowało ludzi” – tak mówi orędzie Najświętszego Serca Pana Jezusa przekazane św. Małgorzacie Marii Alacoque. Niech ten nasz dom – nasza parafia – będzie miejscem, w którym razem będzie nam dobrze i które pozwoli nam zbliżyć się do Serca, które jest wypełnione miłością do nas. Najświętsze Serce uczy nas, że prawdziwa miłość jest życiodajna.

Chciałbym dzisiaj pozdrowić i powitać wszystkich moich nowych parafian. Dziękuję za słowa powitania, za Waszą życzliwość. Na początku mojej posługi bardzo liczę na Waszą pomoc, na Waszą współpracę, dobre słowo. Przede wszystkim chciałbym Was prosić o jedno, o modlitwę. Św. Jan Maria Vianey, mówił, że „dobry pasterz, pasterz według Bożego serca, jest największym skarbem, jaki dobry Bóg może dać parafii i jednym z najcenniejszych darów miłosierdzia Bożego”. Głęboko wierzę, że modlitwa ta zaowocuje ogromnym dobrem.

Będę Wam służyć, przy ambonie, ołtarzu, w konfesjonale, na pogrzebach, ślubach, chrztach, będę przewodzić Waszej modlitwie.

Wszyscy módlmy się o to, by miłość przenikała moją posługę, by miłość przenikała nasze relacje, nasze troski duszpasterskie. Parafia jest rodziną rodzin. Zapewniam Was o mojej modlitwie za Was, byście Wy ze mną czuli się w tym kościele jak u siebie w domu, by zawsze panowała tutaj życzliwa atmosfera, byście mieli zaufanie do swojego duszpasterza.

Życzę Wam, Kochani, wielu Łask Bożych w budowaniu naszej wspólnoty.

Wszystkim Wam na każdy dzień niech błogosławi
Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty. Amen.

ks. Marek Niewiadomski