Droga rodzino parafialna,

Sytuacja, w której się znaleźliśmy jest bez wątpienia dla każdego chrześcijanina próbą miłości.

W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, mając na uwadze przede wszystkim dobro społeczeństwa, w łączności z Kościołem w Polsce biskup Gliwicki dekretem z dnia 13 marca zarządził odwołanie planowanych godzin Mszy św. we wszystkich kościołach i kaplicach.

Chciałbym zapewnić, że wszystkie zamówione intencje są przeze mnie odprawiane tak jak były zamawiane.

Liczba zachorowań w naszym kraju cały czas wzrasta. Dlatego też bardzo proszę o wyrozumiałość i pamięć modlitewną. Jak powiedział Papież Franciszek ,,z obecnej sytuacji możemy wyjść tylko razem, jako cała ludzkość i dlatego musimy spoglądać na siebie z poczuciem solidarności oraz odpowiednio postępować.”

Jako Wasz duszpasterz zapewniam o pamięci modlitewnej za każdego z Was! Jesteśmy Parafialną rodziną, która musi się wspierać w tych trudnych chwilach. Pamiętajcie o zachowaniu wszelkich środków ostrożności, nie lekceważcie zaleceń, które docierają do nas z WHO. Byśmy po ustaniu epidemii mogli, w tym samym gronie spotkać się w naszej Świątyni, naszym Domu na modlitwie.

Za całego serca pragnę w tym miejscu także podziękować, za waszą pamięć o Parafii. O stałych opłatach za utrzymanie naszej Świątyni, o naszych zobowiązaniach finansowych. Dziękuję za wszelkie wpłaty przekazywane na nasze konta parafialne, dzięki którym mam możliwość uregulowania bieżących rachunków.

Pamiętajmy o tym by jak najlepiej przeżyć ten czas Wielkiego Postu. Odbywamy właśnie rekolekcje jakich żaden z nas jeszcze nigdy nie doświadczył. Myślę, że to najbardziej refleksyjne rekolekcje w życiu niejednego nas. Ból, strach, cierpienie i niepewność może dzisiaj dotknąć każdego z nas. Ale głęboko wierzę, że Bóg ma dla nas plan. Może właśnie takie rekolekcje były nam potrzebne? Byśmy zaprosili Boga do naszego życia, do naszych domów, do naszych rodzin. To jest czas podarowany nam przez Boga dla budowania relacji z żoną, mężem, z dziećmi. Dostaliśmy szansę, by spojrzeć na nowo na nasze życie, by je przewartościować. Matka Teresa powiedziała: ,,jeśli chcesz zmieniać świat, idź do domu i kochaj swoją rodzinę.”

W większości naszych domów jest Pismo Święte. Usiądźmy wspólnie wieczorem. Kiedy jak nie teraz? Spędźmy czas z naszymi najbliższymi. Przed nami IV Niedziela Wielkiego Postu – Laetare. To wyjątkowy czas, w którym możemy dać wyraźny znak naszej wiary. Jezus przychodzi dziś do Naszych domów! Do Naszych rodzin! Otwórzmy nasze serca na to co daje nam Pan. Świat się zatrzymał. Na własnej skórze doświadczamy tego, jak kruche jest nasze życie. Dziś mamy czas na wspólne odmówienie Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej. Koronawirus zmienił nasze życie szybko i dosadnie. Jest to dla nas lekcja wiary, odpowiedzialności miłości i wdzięczności. Nie zmarnujmy tego! Dziś jest właściwy czas, by przewartościować nasze życie!

,,Jeśli chcesz zmienić świat, idź do domu i kochaj swoją rodzinę.”

Z pamięcią modlitewną,

Ks. Marek Niewiadomski