Nowy wystrój kaplicy - artystyczne impresje

Spotkania duszpasterstwa katolickiego w Zakładzie Karnym w Herbach od 1991 roku zawsze były w tym samym pomieszczeniu. W rozszerzeniu można popatrzeć, jak w okresie 25 lat funkcjonowania zmieniał się wygląd miejsca - od sali spotkań religijnych i terapeutycznych do przytulnej kaplicy eucharystycznej.

Symbole Światowych Dni Młodzieży

Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży - które będą w lipcu 2016 r. w KRAKOWIE.  W etapie diecezjalnym - gliwickim przygotowania są pod hasłem miejscowości TARSZISZ - z Pisma Świętego – z księgi Jonasza, a myślą przewodnią słowa: „Zbawienie jest u Pana” (Jon2,10). Ważnym elementem - w miesiącu styczniu 2015 roku -  jest przygotowanie listy domów i rodzin z młodzieżą, dla gości zagranicznych.  Na obecną chwilę - najbliższym akcentem przygotowania parafii do przeżywania Światowych Dni Młodzieży jest peregrynacja dwóch symboli.

Wolontariat - praca przy parafii

Spotkania, wizytacje, rekolekcje, pielgrzymki

Na Krótkiej - co w trawie piszczy !

Św. Maksymilian Maria Kolbe - nasz Patron

Patron duszpasterstwa w ZK Herby - to Św. Maksymilian Maria Kolbe, Kapłan,  Zakonnik, Polak, Więzień  i  Męczennik za wiarę KL Auschwitz. Od 1982 roku  - ogłoszony  ŚWIĘTYM Męczennikiem. Jest jednym z wielu patronów uwięzionych. A od 10 lipca 2000 roku jest Patronem kaplicy NA  KRÓTKIEJ.

Kaplica poświęcona!

Jubileusz Roku 2000 uczciliśmy - przy fantastycznej współpracy wielu osadzonych - zafascynowanych Chrystusem i dobrym duszpasterstwem. Efektem półrocznej pracy był piękny wystrój kaplicy Eucharystycznej pod wezwaniem więźnia Auschwitz - Św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Jak to się zaczęło?

Zakład Karny w Herbach ma krótką historię. Od 1974 roku  powstaje „w wagonach” OZ częstochowskiego aresztu dla skazanych wielokrotnie, którzy pracowali przy utrzymaniu Kolei. Budowa docelowego ośrodka osadzenia i pracy więźniów trwała wiele lat. W końcu 1990 roku budynek został ukończony.