Już się kończy miesiąc maj...

Miesiąc maj, który powoli dobiega końca, jest w szczególny sposób poświęcony Maryi - Matce Boga i naszej Matce. Niemal w każdym kościele i w każdej kaplicy w Polsce przez cały ten miesiąc gromadzi się lud wierny, by wspólnie z kapłanami modlić się do Boga za wstawiennictwem Matki Najświętszej.

W ostatnie dni tego pięknego miesiąca zapraszamy wszystkich na majowe nabożeństwa: w poniedziałek, wtorek i środę po wieczornej Mszy, a w czwartek - w Boże Ciało - o godzinie 15:30.

Dzieci, które będą miały skompeltowaną "Laurkę dla mamy" przynoszą ją do wglądu w piątek 1 czerwca na Mszę szkolno-rodzinną, a nagrody rozdamy im tydzień później.

Słowo "maj" stanowi nie tylko nazwę miesiąca, lecz określenie młodej zieleni. "Chwalcie łąki umajone, góry, doliny zielone. Chwalcie cieniste gaiki, źródła i kręte strumyki" mówi pieśń sławiąca Maryję. W maju wszystko budzi się do życia. Słowiki śpiewają, kukułka kuka i wróży, bociany poprawiają swoje gniazda po zimie, żaby dają wieczorne koncerty, bzy i konwalie zaczynają kwitnąć, a pąki drzew zawiązywać owoce. Wszystko staje się nowe i piękne. Można w tym czasie usłyszeć jak rośnie trawa i zobaczyć o poranku jak kąpie się w kroplach rosy.