Ostatnia niedziela maja to w naszej parafialnej wspólnocie uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Grupa 24 dzieci, uczniów klasy trzeciej szkoły podstawowej, dzień wcześniej - w sobotę 26 maja - przystąpiła po raz pierwszy do Sakramentu Pokouty i Pojednania, aby w uroczystość Najświętszej Trójcy przyjąć do swojego czystego serca Pana Jezusa pod postacią chleba...

Każdy człowieka ma być odbiciem Pana Boga, każda rodzina ma być obiciem Trójcy Świętej i każdy z nas powinienien dążyć do świętości - zachęcał w czasie Eucharystii ksiądz Tomek - wikariusz i katecheta, której przewodniczył tej uroczystości. Wskazał on także na znaczenie chleba, który Bóg daje nam każdego dnia, abyśmy nie umarli z głodu, ale także przypomniał prawdę, że Jezus karmi nas swoją miłością jak chlebem i daje nam swoje Ciało - chleb życia.

Natomiast popołudniowe nabożeństwo było jednym wielkim dziecięcym dziękczynieniem: za miłość Boga i opiekę Matki Najświętszej, za Sakramenty Pokuty i Pojednania oraz Eucharystii, ale także za rodziców, chrzestnych, rodziny, wychowawców, katechetów i duszpasterzy, którzy pomagają "wzrastać w mądrości i łaski u Boga i u ludzi". Całą uroczystość ubogaciła swoją obecnością i śpiewem nasza scholka z panią Moniką - katechetką.