W niedzielę 20 maja - w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w naszej parafialnej wspólnocie świętowaliśmy Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Podczas uroczystej Mszy, w której rocznicowe Dzieci uczestniczyły wraz z rodzicami i najbliższymi oraz towarzyszyła nam nasza scholka pod dyrekcją Pani Katechetki - Moniki Furman, dziękowaliśmy za Eucharystię, która dla każdego człowieka była, jest i będzie Darem oraz Tajemnicą.

W trakcie kazania ksiądz Tomek zwrócił uwagę na to, że Pan Jezus połamał chleb, aby to, co połamane, stało się jednością. Przypomniał również prawdę, że każde łamanie chleba - każda Eucharystia jest przypomnieniem nam, abyśmy przez miłość potrafili łączyć to, co jest połamane. Dopełnieniem świętowania było odśpiewanie "komunijnego hymnu", który zawsze pozostanie życzeniem, aby "niebo było w naszych sercach".