Ekstremalna Droga Krzyżowa w Herbach

Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej

Zapraszam do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. To ogólnopolska inicjatywa, w którą włączyło się już niemal 300 miejscowości. Jej ideą jest pokonanie w modlitewnym skupieniu długodystansowej trasy. Przygotowano ich ponad 700 a jedna rozpoczyna się w Herbach. Trasa Świętej Rodziny mierzy 43 kilometry i prowadzi przez miejscowości wokół Herbów, kończąc się przy kościele NSPJ. Na szlaku zaplanowane są stacje drogi krzyżowej. Rozważania i szczegółowy przebieg trasy dostępne są w aplikacji EDK na telefon komórkowy. 

 Na Ekstremalną Drogę Krzyżową wyruszymy 8 kwietnia 2022. Rozpocznie się ona w kościele parafialnym mszą świętą o godz. 18:00. 

Trasę EDK pokonuje się samodzielnie (nie jest ona oznaczona a do nawigacji służy aplikacja). Można iść w małych grupach, ale obowiązuje zasada milczenia. Konieczne są wygodne buty i źródło światła (czołówka, ewentualnie latarka) oraz naładowany telefon z zainstalowaną aplikacją. Ekstremalna Droga Krzyżowa, zgodnie z nazwą, jest całonocną, wyczerpującą wyprawą, trzeba więc pamiętać o ciepłych ubraniach i prowiancie na drogę. Zachęcam też do zabrania własnoręcznie wykonanego krzyża. 

Przebieg trasy: EDK Herby - Trasa Świętej Rodziny

Więcej o EDK: Strona EDK

wstecz