Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi!

W roku 2018 Niedziela Zesłania Ducha Świętego przypada na dzień 20 maja. Jak co roku w oczekiwaniu na to Święto Kościół katolicki będzie odprawiał nowennę do Ducha Świętego i tym samym trwał we wspólnej modlitwie, podobnie jak apostołowie, którzy modlili się jednomyślnie po wniebowstąpieniu Pana Jezusa czekając w Jerozolimie na zapowiedziane przez Niego zesłanie Ducha Świętego.

Ponieważ nowenna do Ducha Świętego przypada w maju, dlatego łączy się ją z nabożeństwami majowymi. Zapraszamy więc na majówką z nowenną przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego od 11 do 19 maja: w dni powszednie po wieczornej Mszy, a w niedzielę o godzinie 15:30.

Duchu Święty, Boże, który w dniu narodzin Kościoła raczyłeś zstąpić widomie na apostołów, aby oświecić ich rozum, zapalić serca, utwierdzić w wierze i życie ich uświęcić, błagamy Cię najgoręcej w czasie tej nowenny, abyś również nam raczył udzielić tych samych darów dla naszego uświęcenia i wzrostu chwały Bożej. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.