W najbliższą niedzielę - 27 maja - obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu szczególnie pochylamy się nad tajemnicą, że "jest jeden Bóg", ale "są Trzy Osoby Boskie: Bóg Ojciec, Bóg Syn Boży i Bóg Duch Święty".

Dla naszej parafialnej wspólnoty ten dzień to uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Odbędzie się ona w czasie Eucharystii o godzinie 9:30, a nabożeństwo dziękczynno-majowe odprawimy o godzinie 15:00. Dzień wcześniej, w sobotę 26 maja, o godzinie 16:00 będzie miała miejsce Pierwsza Spowiedź Święta; a w tym samym czasie będzie również okazja do spowiedzi dla rodziców, chrzestnych i krewnych.

W ramach „Białego Tygodnia” Dzieci Komunijne i ich rodzice uczestniczą we Mszach świętych: od poniedziałku do piątku o godzinie 18:00, w czwartek we Mszy i procesji, a w sobotę o godzinie 8:00.