Matka Boża Pocieszenia w Wąsoszu Górnym

Pielgrzymka do Matki Bożej Pocieszenia oraz na Kalwarię w Wąsoszu Górnym z odwiedzeniem częstochowskiego Parku Miniatur Sakralnych

Wąsosz - za Miedźnym i Popowem – 40 km na północ od Częstochowy w stronę Pajęczna. Jest to stare sanktuarium Maryjne i Pasyjne z dróżkami kalwaryjskimi na których razem z Maryją Matką Bożą Pocieszenia  przy 33 stacjach można przemedytować tajemnice Męki Pańskiej. Pierwsza stacja to kościół – parafialny Wieczernik, gdzie po Mszy Świętej przy odsłoniętym obrazie będzie można boso i na kolanach poadorować Matkę Bożą w Jej ołtarzowej Komnacie, a potem przejść szlakiem odnowionych kaplic kalwaryjskich.

Wizerunek Maryi Matki Boskiej Pocieszenia nad głównym ołtarzem pochodzi z końca XVI wieku i jest przygotowywany przez kustosza Sanktuarium Ks. Krzysztofa Jeziorowskiego do ukoronowania papieskimi koronami. Aktualnie na obraz jest nałożona metalowa sukienka i korony z końca XVII wieku ! Wzruszający jest moment uroczystego odsłaniania i zasłonięcia obrazu.

Panorama wnętrza kościoła sanktuarium w Wąsoszu

popatrz i poczytaj    >>>    więcej

W ramach Duszpasterstwa Parafialnego owocującego często serdeczną więzią wielu chrześcijańskich rodziców, nauczycieli i wychowawców oraz kompleksowo rozumianej Kapelani Więziennej jest organizowana 10-cio godzinna autokarowa pielgrzymka do Sanktuarium i Kalwarii Pasyjno-Maryjnej  w  WĄSOSZU GÓRNYM z  wcześniejszym odwiedzeniem parku miniatur budowli sakralnych  Złota Góra w CzęstochowieNa zakończenie  będzie wspólny posiłek "integracyjny i piknikowy" w Ośrodku w KULACH.

Złota Góra - park miniatur sakralnych

Koszt autokaru z wejściówką do parku, przewodnikiem i posiłkiem to    55-60 zł - bez przedpłat, ale wpisy z numerem PESEL powinny być zobowiązaniem wspólnego wyjazdu.

Można dołczyć się także jadąc całą rodziną własnym samochodem i ewentualnie partycypować w kosztach grupowego biletu i przewodnika w Złotej Górze  (koło huty). Ale wtedy też należy zapisać się w zakrystii z numerem PESEL – i telefonem dla celów ubezpieczenia i zarezerwowania posiłku dla określonej ilości osób. Można się zapisywać w zakrystii  i w ZK na bramie i w sekretariacie do wtorku 28 sierpnia włącznie -wyjazd będzie spod kościoła w Herbach  w sobotę  1 września 2012 r. o godz.  900   (Msza w Wąsoszu ok. 12.30,posiłek około 15.30         powrót pomiędzy godz. 18.00 a 19.00)

ZAPRASZAMY  sobota -1 września 2012 r. o godz.  9.00do udziału w tej pielgrzymce parafian i pracujących w Herbach nauczycieli, wychowawców, w sposób szczególny zachęcamy  pracowników naszego Zakładu Karnego, funkcjonariuszy i byłych funkcjonariuszy wraz z ich najbliższymi.