IV Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Laetare. Jej nazwa pochodzi od słów antyfony na wejście: "Laetare, Ierusalem: et conventum facite..." – "Raduj się, wesel się Jerozolimo". To wezwanie do radości wydaje się czymś niezwykłym, jeśli zważymy na fakt, że właśnie jesteśmy na półmetku Wielkiego Postu. A jednak – w tym czasie pokuty słyszymy nawoływanie do tego, by się radować. Kościół odpowiada na to wołanie. Tego dna kapłani przyodzieją różowe szaty, porzucą wielkopostny fiolet, a przy ołtarzu pojawią się kwiaty.

W Niedzielę Radości zapraszamy do salki katechetycznej przy kościele na KIERMASZ WIELKANOCNY przygotowany przez dzieci i młodzież naszej parafii. Będzie można zakupić paschaliki – świece wielkanocne, kartki świąteczne, palemki i różności, a do tego przepyszne swojskie wypieki (babeczki i “niezawodne” pierniki). Dla naszych Gości będzie czekała kawa i herbata – dobra atmosfera gwarantowana! Przyjdź, zobacz, kup! Wszelkie ofiary=napiwki będą przeznaczone na dofinansowanie wycieczek dzieci i młodzieży.

Poniżej mała fotorelacja z przygotowań...