Przygotujmy się do odpowiedniego przeżycia Triduum Sacrum, które swą wymowną liturgią przypomina wielkie i nadzwyczajne wydarzenie śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. W Wielki Czwartek upamiętniamy wydarzenia ostatniej wieczerzy, odkrywamy na nowo godność kapłana oraz uczymy się modlitwy o jedność. Bez intensywnej, żywej więzi komunii człowieka z Bogiem niemożliwa jest jedność między ludźmi. W Wielki Piątek rozmyślając nad Chrystusem przybitym do Krzyża, jako chrześcijanie uczymy się stawać po stronie wszystkich wyszydzonych, oszukanych, biednych, samotnych, odtrąconych i cierpiących. Wielka Sobota, wypełniona tajemniczą i przejmującą ciszą, przygotowuje Kościół do Wigilii Paschalnej, do radości z nowego życia, do bycia świadkiem Zmartwychwstałego. Niech nasz udział w liturgii Wielkiego Tygodnia pomaga nam dotknąć największych tajemnic naszej wiary, które prowadzą do zbawienia.

OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚW. W WIELKIM TYGODNIU:

• Od poniedziałku do środy – godzinę przed każdą Mszą Św. Zachęcam do przystąpienia do Sakramentu Pokuty przed Triduum Paschalnym!
  • Wielki Czwartek – od 15:00 do 17:00 i po Mszy Wieczerzy Pańskiej do godz. 20:00
  • Wielki Piątek – 8:00 do 9:00 i 15:00 do 17:00
  • Wielka Sobota – od 9:00 do 11:00