Zaproszenie na Ekstremalną Drogą Krzyżową

Już po raz dziesiąty, tradycyjnie z piątku na sobotę przed Niedzielą Palmową, odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa, które spełnia wszystkie założenia i wymagania tego typu "przedsięwzięcia", a do tego można dać jej przydomek "dekanalnej". Poniżej zamieszczamy zaproszenie i informacje jej Organizatorów:

W piątek dnia 23 marca 2018 roku zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, Trasa przebiegać będzie z Kochcic przez Szklarnię, Braszczok, Taninę, Łęg, Herby, Pietrzaki, Dźbów do Częstochowy. Rozpoczynamy Mszą świętą o godzinie 20:00 w kościele parafialnym pw. NSPJ w Kochcicach, a następnie wyruszamy aby przeżyć chwile sam na sam z Bogiem podczas EDK.

Warto zapoznać się z ważnymi informacjami i dokonać zgłoszenia swojego udziału: TUTAJ!

Można przeżyć Drogę Krzyżową w kościele, siedząc w ławce i słuchając rozważań. Można na stojąco, siedząco, w samotności lub w tłumie ludzi zgromadzonych na tym nabożeństwie. Każdy sposób jest inny, nie ma lepszych czy gorszych.

Wybraliśmy rozważanie Misterium Drogi Krzyżowej podczas pieszej, nocnej wędrówki prowadzącej z Kochcic do Klasztoru Jasnogórskiego. Ci, którzy już szli z nami, mówią, że było to wyzwanie, głębokie przeżycie, doświadczenie własnej słabości i chociaż ułamka ciężaru, jaki dźwigał Jezus podczas Swojej Drogi. Bo inaczej patrzy się na Jego cierpienie z ciepłej ławki, inaczej gdy stopy pełne są odcisków, a nogi odmawiają posłuszeństwa…

Słowa uczestników poprzednich edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej:

• „Każdy ma w głowie swoje sprawy, intencje, problemy; każdy ma powód, dla którego idzie.”
  • „To wyzwanie, możliwość poczucia Drogi Krzyżowej w inny sposób niż zazwyczaj – fizycznie. Przez natłok pracy nie było czasu, żeby iść na normalną Drogę Krzyżową do kościoła, a ta jest w nocy, więc czas się znalazł.”
  • „Chęć sprawdzenia się, utożsamienia z Chrystusem. Bierzemy na drogę nie tylko krzyż brzozowy, bierzemy swoje drobne krzyże.”
  • „To ciekawe doświadczenie. Dla niektórych na pewno forma pokuty. Był czas przemyśleć pewne rzeczy, był czas na medytację, wyciszenie się.”
  • „Nie warto żyć normalnie, trzeba żyć ekstremalnie. Wysłuchanie rekolekcji wiekopostnych w kościele to nie są żadne ćwiczenia duchowe. Tu, podczas Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, wiara styka się z decyzjami woli, emocjami. To jest prawdziwe ćwiczenie, człowiek rzeczywiście może być potem przemieniony.”