Zmarł ksiądz Henryk Mokros proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Olszynie. Przeżył lat 61. Krótka, ciężka choroba dopełniła dzisiaj rano około godz. 9.30 jego dni ziemskiej wędrówki. Niech Ojciec Niebieski przyjmie Go do Swojego Domu.

Doczesne ciało zmarłego kapłana spocznie na cmentarzu w Olszynie, gdzie 14 lat duszpasterzował i wspólnie z rodziną parafialną, pod patronatem Matki Bożej Wniebowziętej dokonywał dzieła rozbudowy kościółka, a raczej wznoszenia nowego, parafialnego kościoła.

Eksportacja w środę o godzinie 16:00 w Olszynie – już w nowym kościele.

O godz. 16.oo będzie Msza Święta koncelebrowana (kwadrans wcześniej przeniesienie z probostwa), a po Mszy – jak będzie możliwe – do godz. 20.00 będą modlitwy w nowym kościele przy trumnie ze zmarłym Księdzem Henrykiem.

Pogrzeb – pod przewodnictwem Ks. Biskupa Diecezjalnego Jana Kopca będzie w czwartek o 14.00 również w nowym kościele w Olszynie, a potem przeniesienie na miejscowy cmentarz

+ Ks. prob. Henryk Mokros Olszyna

Dobry Jezu a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie.