W czwartek (31 maja) przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – czyli Boże Ciało. Jest to święto nakazane, więc mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy świętej, które będę sprawowane o godzinie: 7:30, 9:30 z procesją i 16:00. Pragniemy zwrócić szczególną uwagę na to, że nie będzie Mszy bezpośrednio po procesji, a uczestnictwo w procesji nie zwalania z obowiązku uczestnictwa w Eucharystii. W tym roku przejdziemy ulicami: Lubliniecką, Powstańców Śląskich, Mickiewicza i Sportową. Zachęcamy do przyozdobienia domostw obrazami religijnymi i symbolami eucharystycznymi. Na procesję zapraszamy Dzieci Pierwszokomunijne z rodzicami oraz dziewczynki do sypania kwiatków przed Najświętszym Sakramentem. Udział w procesji ma być wyrazem naszej wiary i czci wobec Jezusa Chrystusa obecnego w Sakramencie Eucharystii.