Msza zbiorowa za zmarłych z miesiąca i poleconych modlitwom zostanie odprawiona w czwartkowy wieczór.

W piątkowej Mszy szkolno-rodzinnej obowiązkowo uczestniczą uczniowie klas: drugiej, trzeciej i szóstej szkoły podstawowej, a bezpośrednio po niej będzie miała miejsce Droga Krzyżowa z wypominkami za naszych bliskich zmarłych (po raz ostatni), które można składać w zakrystii. Również tego dnia ma miejsce Ekstremalna Droga Krzyżowa, która w naszym dekanacie bierze swój początek w Kochcicach – więcej informacji na ten temat znajduje się na naszej parafialnej stronie internetowej.

Kandydaci, Ministranci i Lektorzy mają swoją zbiórkę w sobotę o godzinie 9:30, kolejna próba Scholki odbędzie się o godzinie 10:15, a Marianki zapraszamy na krótkie spotkanie o godzinie 11:00.

Już za tydzień, w Niedzielę Palmową, rozpoczynamy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ojciec Zdzisław Świniarski – sercanin biały z Polanicy. Ich dokładny plan, jak również terminarz przedświątecznej spowiedzi, znajduje się we wszystkich gablotkach i na naszej stronie internetowej.

Bardzo prosimy, aby do przyszłej niedzieli składać na naszej Wyspie Miłosierdzia wypełnione Tytki, gdyż chcemy, aby na początku Wielkiego Tygodnia dotarły one do najbardziej potrzebujących Parafian. Informujemy również, że przedświąteczne odwiedziny chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii, będą miały miejsce w Wielki Poniedziałek od godziny 11:30 (termin następnych to Pierwszy Piątek maja).

Przypadająca na 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jest równocześnie Dniem Świętości Życia, została przeniesiona na poniedziałek 9 kwietnia. Jednak już dziś zachęcamy do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie w łonie matki jest zagrożone; każdy kto chciałby się podjąć takiej adopcji proszony jest o kontakt z którymś z księży.

Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Gościa Niedzielnego – w nim kolejny odcinek „Wielkiego Postu z Ojcem Pio”. Jednocześnie informujemy, że za tydzień będzie można zaopatrzyć się u ministrantów w nasz Informator Parafialny zawierający najważniejsze ogłoszenia i intencje mszalne na przyszły miesiąc.

Na stoliku prasowym pojawiła się skarbona jako nasza „Ofiara na kwiaty i dekoracje: nie tylko Bożego Grobu” – polecamy ją Waszej uwadze, a za wszelkie składane przez Was ofiary – jako duszpasterze – serdecznie dziękujemy!