Od dnia 25 czerwca 2018 roku obowiązuje tzw. “wakacyjny porządek nabożeństw”. Msze święte sprawowane będą: w poniedziałki, środy, piątki i soboty – wieczorem o godzinie 18:00, a we wtorki i czwartki – rano o godzinie 8:00. W lipcowe i sierpniowe niedziele nie będzie sprawowana Eucharystia o godzinie 11:00.

W Pierwsze Czwartki, Piątki i Soboty Miesiąca zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach:

· czwartkowa poranna Eucharystia i nabożeństwo będą sprawowane za powołanych i o nowe powołania

· w piątek zapraszamy na Mszę świętą rano (o godzinie 8:00) lub wieczorem (o godzinie 18:00); po porannej Eucharystii odprawimy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz odwiedzimy z posługą sakramentalną posługą chorych i starszych wiekiem parafian, których prosimy zgłosić w zakrystii

· w sobotę Msza o godzinie 8:00 w intencji Parafialnej Rodziny Różańcowej, a następnie nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Z okazji wspomnień świętej Anny (matki NMP) i świętego Joachima (ojca NMP) w piątek dnia 27 lipca o godzinie 18:00 zostanie odprawiona Msza w intencji wszystkich Babć i Dziadków z okazji ich święta.

W niedzielę 29 lipca w czasie Mszy świętej o godzinie 9:30 będziemy modlili się przez wstawiennictwo świętego Krzysztofa w intencji kierowców, a po niej nastąpi błogosławieństwo ich i pojazdów.

2 sierpnia (czwartek) lub w niedzielę 29 lipca albo 5 sierpnia można (tylko jeden raz!) uzyskać odpust zupełny tzw. “Porcjunkuli”. Warunkiem jest: spowiedź i Komunia, nawiedzenie kościoła, modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz dowolna w intencjach papieża.

W poniedziałek 6 sierpnia obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Tego dnia Msza święta będzie sprawowana i rano (o godzinie 8:00) i wieczorem (o godzinie 18:00) - zapraszamy do udziału w Niej.

15 sierpnia (środa) przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane, a więc każdy z nas ma obowiązek uczestniczenia we Mszy, które w naszym kościele sprawowane będą o godzinie 7:30, 9:30 i 16:00. Po każdej z nich nastąpi błogosławieństwo ziół i kwiatów.

W piątek 17 sierpnia przypada uroczystość świętego Jacka – głównego patrona metropolii górnośląskiej, i z tej okazji nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

W niedzielę 26 sierpnia obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msza święta o godzinie 16:00 będzie "pożegnalną" naszych Duszpasterzy. Od 27 sierpnia parafią zarządzać będzie Ksiądz Marek Niewiadomski (administrator), natomiast Ksiądz Dziekan Piotr Mańka przechodzi na zasłużoną emeryturę, a Ksiądz Tomasz Szumlas pełnić będzie posługę wikariusza w bytomskiej parafii świętego Jacka.

Na stoliku prasowym jest do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego, do czytania którego serdecznie zachęcamy.

Okres letni jest wspaniałą okazją do dawania świadectwa poprzez codzienną modlitwę i udział w niedzielnej Mszy, gdziekolwiek się znajdujemy. Przypominamy również, że uczestnicy nabożeństw są zobowiązani do godziwego i stosownego stroju, który powinien wyrażać szacunek dla przestrzeni sakralnej kościoła czy kaplicy.

Za wszelkie ofiary – tak duchowe jak i materialne – jako duszpasterze składamy serdeczne: „Bóg zapłać!”.