W tym tygodniu – ze względu na rekolekcyjny wyjazd Księdza Proboszcza – od poniedziałku do piątku spotykamy się tylko na modlitwie różańcowej o godzinie 17:00, a bezpośrednio po niej na Mszy; poranną Eucharystię sprawować będziemy dopiero w sobotę.

W piątkowym różańcu i Mszy szkolno-rodzinnej obowiązkowo uczestniczą uczniowie klas: drugiej, trzecich i siódmej szkoły podstawowej, natomiast w sobotę o godzinie 10:15 ma miejsce kolejna próba naszej Scholki.

Na stoliku prasowym jest najnowszy numer Gościa Niedzielnego, do zakupu i lektury którego gorąco zachęcamy.

Za wszelkie ofiary – również te na nasze parafialne konta bankowe – składamy serdeczne “Bóg zapłać!”

Ogłoszenia na niedzielę 22 października 2017 roku:

Dzisiaj w całym Kościele powszechnym obchodzimy Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. W związku z tym przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na rzecz misji, którą polecamy Waszej szczególnej ofiarności.

Trwa październik – miesiąc różańcowy. Zapraszamy więc do wspólnej modlitwy: dzisiaj o godzinie 15:30, a od poniedziałku do soboty o godzinie 17:00. Jednocześnie przypominamy, że w tygodniu spowiadamy pół godziny przed różańcem, a Msze wieczorne sprawujemy bezpośrednio po nim.

W piątkowym różańcu i Mszy szkolno-rodzinnej obowiązkowo uczestniczą uczniowie klas trzecich i szóstej szkoły podstawowej, natomiast w sobotę o godzinie 9:30 ma miejsce zbiórka kandydatów i ministrantów, a o 10:15 marianek. Dzieci, które chciałyby dołączyć do naszych parafialnych grup, zapraszamy na sobotnie spotkania.

W przyszłą niedzielę świętować będziemy kolejną rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Z tej okazji o godzinie 11:00 zostanie odprawiona Msza w intencji budowniczych, fundatorów, dobrodziejów naszego kościoła oraz Duszpasterzy i wszystkich Parafian. Po Mszach, u ministrantów, będzie można nabyć nasz Informator Parafialny na miesiąc listopad oraz nasz parafialny kalendarz na przyszły rok.

Od jutra (od poniedziałku) do najbliższego czwartku oraz 30 i 31 października przyjmujemy na przyszły rok kalendarzowy tylko intencje za żywych (urodzinowe, imieninowe, jubileuszowe) oraz za zmarłych w pierwszą rocznicę śmierci. Pozostałe intencje zapisywać będziemy dopiero od 6 listopada.

W zakrystii można jeszcze nabyć znicze Caritas w cenie 3 złotych; dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na dożywianie dzieci w szkołach i przedszkolach.

Za wszelkie ofiary – również te na nasze parafialne konta bankowe – składamy serdeczne “Bóg zapłać”!