Drodzy Lektorzy i Ministranci!

Wczoraj (25.11 br.) obchodziliśmy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, uznawaną powszechnie za święto patronalne ministrantów. Z tej okazji chciałbym Wam życzyć, aby służba przy Ołtarzu była dla Was źródłem prawdziwej radości, ale przede wszystkim, żeby była to Wasza modlitwa; żebyście potrafili się modlić tym, co jako ministranci i lektorzy robicie podczas Świętej Liturgii. Oby w wypełnianiu tej świętej służby nieustannie towarzyszyły Wam te piękne i jakże ważne słowa: ad maiorem Dei gloriamna większą chwałę Boga; żeby wszystkie funkcje jakie pełnicie w parafii i każdy związany z tym wysiłek, wszelkie starania miały na celu przede wszystkim większą chwałę Bożą. Niech Wasza służba będzie wytrwała i sumienna, będąc przejawem umiłowania Chrystusa i Jego Świętego Kościoła.

Święty Jan Paweł II, zwracając się do ministrantów powiedział: podczas liturgii jesteście kimś o wiele więcej niż tylko zwykłymi „pomocnikami proboszcza”. Jesteście przede wszystkim sługami Jezusa Chrystusa, odwiecznego Najwyższego Kapłana. Niech nam wszystkim, posługującym przy Ołtarzu Pana, nieustannie towarzyszą słowa pieśni, hymnu ministrantów i lektorów: Króluj nam Chryste zawsze i wszędzie […] .

Niech ten świąteczny dzień będzie dla Was dniem radości ze służby Jezusowi Chrystusowi, Królowi Wszechświata oraz umocnieniem w dalszym, wiernym i oddanym jej wypełnianiu.

- Ks. Marek Niewiadomski