Zdrapka Wielkopostna 2018

Jako wspólnota parafialna po raz kolejny bierzemy udział w akcji "Zdrapka Wielkopostna". Dzieci i młodzież otrzymają zdrapki od swoich Katechetów w szkole przed rozpoczęciem Wielkiego Postu, natomiast wszyscy zainteresowani będą mogli zabrać je do domu w Środę Popielcową po Mszach świętych. Wszyscy chciejmy skorzystać z 40 szans dla ducha i ciała! Niech w każdym domu, mieszkaniu zagości "Zdrapka Wielkopostna" i pomoże nam lepiej przeżyć ten święty czas wielkanocnej pokuty.

Celem tej akcji jest takie usposobienie uczestników, aby pozbyć się nieuporządkowanych przywiązań, następnie szukać woli Bożej i odnajdywać ją w ułożeniu własnego życia tak, aby zbawić swoją duszę (za świętym Ignacym z Loyoli). Ciekawa forma zdrapki pomaga w regularnym wykonywaniu proponowanych ćwiczeń duchowych.

Zdrapka Wielkopostna to 40 ćwiczeń dla ducha i ciała przeznaczonych na Wielki Post, umieszczonych na papierowej planszy zakrytej zdrapką.  Organizatorem akcji jest Wspólnota Życia Chrześcijańskiego w Polsce. Pierwsza edycja zdrapki odbyła się w 2015 roku i miała kilkuset uczestników. W kolejnych latach zdrapka docierała już do tysięcy osób w Polsce i poza granicami kraju. Każda edycja ma swoje specjalne przesłanie np. Miłosierdzie Boże, 300-lecie koronacji cudownego obrazu Matki Bożej w Częstochowie, 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

W 2018 roku pod każdym dniem czekają zadania wielkopostne (post, modlitwa, jałmużna) związane z Ojczyzną (100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę) oraz Duchem Świętym (rok duszpasterski pod hasłem: "Duch, który umacnia miłość").